חומרים מומלצים לדלתות כניסה ופניםבכל הקשור לדלתות פנים או דלתות כניסה, ישנה חשיבות רבה לחומרים מהם עשויה הדלת, כשכל חומר אמור לספק לכם ערכים שונים של חוזק מבני, הגנה מאיומים חיצוניים, שמירת פרטיות וכמובן עיצוב. החומרים המומלצים ביותר לדלתות יכולים להשתנות מאוד בין דלת כניסה ובין דלת פנים, שכן לכל אחת מן הדלתות האלה ישנן מטרות שונות וערכים שונים שהיא אמורה לספק. כך למשל, דלת כניסה, פרט להיותה פריט עיצוב, משמשת גם כאמצעי בטחון חשוב מאוד שאמור להגן על הבית מפני איומים חיצוניים.
דלת כניסה אחת, דלתות פנים רבות
דלת פנים, לעומת זאת, אינה אמורה לספק בטחון כלל, אך אמורה לספק פרטיות לכל החדרים. כמו כן, מאחר ודלת כניסה יש רק אחת, לעומת דלתות פנים הנדרשות להתקנה בכל חדר וחדר, אי אפשר להתעלם מהנושא של עלות הדלת וחומרי הגלם כאשר נדרשות 4, 5 או יותר דלתות למרחב הפנימי של הבית. בהתאם לכך, בבחינת החומרים המומלצים, יש לבחון את האלמנטים השונים לרבות בטחון, פרטיות ועלות, וזאת בכפוף להעדפות העיצוב שלכם ולעקרונות עיצוב מקצועיים שעליכם להקפיד עליהם.


שיקולי בטחון ועיצוב בדלת כניסה

דלתות כניסה הן דלתות שצריכות להיות עמידות מאוד, חזקות ורובסטיות ולכן החומר המומלץ ביותר עבורן הוא מתכת. כיום תוכלו למצוא מגוון רחב מאוד של עיצובי דלתות עשויות מתכת עם חיפויי עץ או פולימר מוקשח, ואפילו אפשרות לשילוב זכוכית משוריינת וחזקה. כמו כן, ישנה אפשרות לעשות שימוש בדלתות עץ, ובלבד שאתם בוחנים את ההתאמה של מידת הבטחון שמספקת לכם הדלת לאיומים המאפיינים את אזור המגורים שלכם.
שיקולי פרטיות ועלות כוללת בדלתות פנים
מבחינת דלתות פנים, החומר המומלץ ביותר הוא עץ מעובד, או עץ מלא. עץ מעובד יאפשר לכם להגיע למגוון רחב מאוד של עיצובים בעלות נמוכה יחסית, בעוד שעץ מלא ייקר מאוד את התוצר הסופי, מבלי שהוא מוסיף ערך כלשהו לעומת עץ מעובד. בדלתות אלה יהיה לכם חופש רב יותר לשילוב חומרי גלם אחרים, אך כאמור, במקרה זה יהיה עליכם לקחת בחשבון בעיקר את שיקולי הפרטיות ושיקולי העלות הכוללת.

קידום אתרים
קידום אתרים

Coi בניית אתרים
0
תפריט דף הבית טלפוןwazeפייסבוק